Advert

Son dakika Kayseri'de Patlama Meydana Geldi Çok Sayıda Ambulans Sevk Edildi

Kayseri'den son dakika haberi.. Kayseri'de Erciyes Üniversitesi kampüsünde bugün saat 08.45'de bir halk otobüsünde patlama meydana geldi. Patlamada yaralıların bulunduğu bildirilirken, olay yerine ambulanslar sevkedildi. DHA muhabirinin son dakika geçtiği habere göre şehitler ve yaralılar var. Otobüste çarşı iznine çıkan askerlerin bulunduğu belirtiliyor.

 

Görgü tanıkların iddiasına göre halk otobüsünün yanına yaklaşan bir araçta patlama meydana geldi.  Şehit ve yaralılar olduğunu belirten Kayseri DHA Büro Şefi Oktay Ensari'nin bildirdiğine göre "Terör saldırısı olduğu netleşti. Görgü tanıkları, patlamanın başka kente ait plakalı bir araçta olduğunu belirtiyor. Otobüs, hareket halindeyken bir araç geliyor ve bombayı patlatıyor. İddialar bu yönde. Ölü ve yaralı sayısına ilişkin net bir açıklama yok. Kampüs alanı ile olay yeri arasında bir kilometre kadar bir mesafe var. Yaralılar hem fakülte hastanesine hem diğer hastanelere gönderiliyor. Bunun bir terör saldırısı olduğu netleşti. Patlama otobüsün sol tarafında gerçekleşiyor. Tüm yaralılar olay yerinden alınıp hastaneye götürüldü." 

Patlama Görüntüleri için tıklayın

Ensari “Patlama bir terör saldırısı gibi duruyor. Palas Caddesi, şehir merkezine 5-6 kilometre uzaklıkta. Orası yoğun bir yer değil. Okullar da tatil. Hafta içi yoğun olan bir yol. Aynı yol üzerinde komando tugayı kışlası var. Planlanmış bir olay gibi görünüyor. Sabah 08:45 sıralarında oldu. Şuan güvenlik önlemleri alınıyor. Bölge kontrol altında. Resmi görevliler dışında kimse alınmıyor. Patlama, kampüs içinde de duyuldu. Olaydan hemen sonra 6 dakika içinde ekipler olay yerine intikal etti. Görgü tanıkları, önce trafik kazası sandıklarını belirtti. Daha sonra otobüsünü savrulduğunu görmüşler. Otobüste kalabalık bir yolcu grubu olduğunu tahmin ediyorum. Erciyes Üniversitesi Hastanesi'nden çıkan hasta ve hasta ve hasta yakınlarının da ” dedi.

Patlamanın, otobüsün çarşı iznine çıkan askerleri aldığı sırada gerçekleştiği belirtiliyor.

 

Son dakika, Kayseri'de bulunan 1nci Komando Tugayından çarşı iznine çıkmak için askerleri taşıyan askerlerimize bombalı araç ile saldırıldığı bilgileri ilk gelen bilgiler arasında, yaralılar sayısında net bir bilgi olmasada belediye otobüsünün dolu olduğu bilgisi geldi. 

Olay yerine 30'a yakın ambulans sevk edildiği ve itfaiye polis ekipleri olaya müdahale ediyor.

Çok şiddetli olan patlama Kayseri'nin bir çok bölgesinden duyulduğu bilgisi geldi. 

Hain terör örgütü üyeleri askerlerimizin ve sivil vatandaşın yoğun olduğu bölgede patlatıyorlar. Çok sayıda şehit ve yaralılarımız olduğu bilgiler arasında. Şehit ve yaralılar hakkında resmi bir açıklama gelmedi.

 Kaynak: Hürriyet

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

İgili Makaleler