Advert

Pakistan'dan Hain Saldırı İçin Anlamlı Mesaj Gönderildi

İstanbul'da yaşanan terör saldırısından sonra Batılı ülkelerin sessizliğine en güzel cevap Pakistan'dan geldi. Pakistanlı akademisyen Rizwan Warraich, yayınladığı karikatürle Batının iki yüzlülüğünü ortaya koydu.

Türkiye, dün akşam İstanbul'da düzenlenen terör saldırı nedeniyle büyük bir acı yaşıyor. 38 kişinin şehit olduğu, 155 kişinin de yaralandığı terör saldırısına dünyadan tepki yağıyor. Rusya, Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan başta olmak üzere birçok ülke terör saldırısını kınarken, Türkiye'nin yanında olduklarının mesajını verdi.

ABD, Almanya ve İngiltere de terör saldırısını 'kınayan' ülkeler arasında yer aldı. Diğer batılı ülkeler ise terör saldırısı karşısında sessizliğini koruyor. Her seferinde Türkiye'yi hedef alamaya çalışan Batı basını ise Türkiye'de yaşanan hain saldırıya 'terör' diyemedi. Daha önce Paris'te yaşanan terör saldırıları karşısında Fransa'ya giden Batılı liderler ise saldırıyı sadece kınamakla yetindi. 'Türkiye bizim müttefikimizdir' diyen Batının, Türkiye'yi terörle mücadelede yalnız bırakmasına en anlamlı tepki ise Pakistan halkından geldi.

 

 

 

Batılı ülkelerin iki yüzlülüğünü ortaya koyan bir karikatür yayınlayan Pakistanlı akademisyen Rizwan Warraich'in Türkiye'nin acısına Pakistan'ın ortak olduğunu vurguladı. Karikatürde daha önce terör saldırıları karşısında Fransa'ya koşan Batılı liderler ve Batı basını resmedilirken, Türkiye'de yaşanan saldırıda ise Türkiye'nin yanında yer alan ülkelerin başında kardeş Pakistan'ın olması dikkati çekiyor.

Yayınlanan karikatür dün gece yaşanan terör saldırısı karşısında Batılı ülkelerin sessizliğini ve iki yüzlülüğünü de ortaya koyuyor.

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

İgili Makaleler